K9 Competition Copperness Shampoo neutralisoi haalistumat ja korostaa turkin luonnollista punaista sävyä. Tasapainoinen koostumus 100% Aloe Veraa, D-Panthenolia ja vehnäproteiinia rauhoittaa herkkää ihoa. Se kosteuttaa ja tekee turkista kauniin kiiltävän ja hoidetun näköisen. Riittoisa ja tekee turkista helppohoitoisemman.
300ml
K9 Competition Copperness Shampoo on kehitetty erityisesti koirille, joilla on kuparin, punaisen tai ruskean sävyinen turkki. Shampoo vahvistaa ja elvyttää turkin lämpimiä sävyjä, tehden niistä kirkkaammat ja syvemmän sävyiset ilman keltaisuutta tai haalistumista.
Koostumus puhdistaa tehokkaasti, mutta samalla hellävaraisesti, ja se sopii niin arjen pesuihin kuin näyttely- tai kilpailuvalmisteluihin. Shampoo antaa turkille kauniin kiillon ja pehmeyden sekä helpottaa kampausta.
* Korostaa kuparin, punaisen ja ruskean sävyjä
* Elvyttää turkin väriä ja kiiltoa
* Puhdistaa hellävaraisesti ilman kuivattamista
* Auttaa ehkäisemään haalistumista
* Sopii sekä arkeen että kilpailuihin
* Voidaan käyttää sellaisenaan tai laimentaa jopa 1:10 osaan haaleaa vettä – riittoisa käytössä
pH 5,5
Aqua, mg laurylsulfat, cocobetain, certifierad aloe vera, cocoamphodin, D-pantenol, veteprotein, doftämnen, preservative colour pigment.